Om sneller te kunnen bouwen met kortere procedures
Een mantelzorgwoning of familiewoning kan daarvoor een mooie oplossing zijn
De komende periode wordt het bovendien eenvoudiger om dergelijke woonoplossingen op het eigen erf te realiseren. De Wet versterking regie volkshuisvesting brengt belangrijke veranderingen met zich mee. Voor Thuis aan Huis is dit een ontwikkeling die goed aansluit bij onze visie: wonen dichtbij elkaar, met behoud van zelfstandigheid en privacy.

Tot nu toe waren de mogelijkheden voor een vergunningvrije woning op het eigen erf vooral verbonden aan een concrete mantelzorgsituatie.
Onder de nieuwe regels wordt het onder voorwaarden mogelijk om ook een familiewoning te realiseren voor eerstegraads familieleden, zoals ouders en kinderen. Een daadwerkelijke mantelzorgrelatie hoeft daarbij niet langer de aanleiding te zijn.
Denk bijvoorbeeld aan ouders die graag dichter bij hun kinderen willen wonen, maar wel zelfstandig willen blijven. Of aan een volwassen kind dat een betaalbare woonplek zoekt en op het erf van zijn ouders kan wonen.
Ook situaties waarin mensen zich alvast willen voorbereiden op toekomstige mantelzorg kunnen hierdoor beter worden gefaciliteerd.

Het doel is duidelijk: Meer woningen realiseren, sneller bouwen en beschikbare ruimte beter benutten. Voor ons bij Thuis aan Huis is vooral dat laatste interessant. Nederland heeft namelijk niet alleen behoefte aan grote nieuwbouwprojecten. Er is ook enorm veel bestaande ruimte die slimmer kan worden benut.

De specifieke landelijke regels voor vergunningvrije mantelzorg- en familiewoningen worden naar verwachting vanaf 1 januari 2027 van kracht. Dat betekent niet dat u tot die tijd niets kunt doen.
Dan kan het verstandig zijn om nu al te onderzoeken wat er mogelijk is. Want een goede woonoplossing begint niet bij de vraag: “Welke woning kan ik neerzetten?” maar bij: “Hoe willen we hier de komende 10, 20 of misschien wel 30 jaar samen wonen?”

Met woonoplossingen die aansluiten bij de situatie van vandaag én rekening houden met de toekomst. De nieuwe regelgeving biedt daarbij interessante kansen. Niet alleen voor mantelzorg, maar voor een bredere ontwikkeling naar flexibeler, levensloopbestendiger en meer verbonden wonen.
Wij volgen de ontwikkelingen rondom de Wet versterking regie volkshuisvesting en de nieuwe regels voor mantelzorg- en familiewoningen op de voet. Want uiteindelijk gaat het niet alleen om regels en vergunningen. Het gaat om mensen, om familie en om een plek waar iedereen zich thuis kan voelen.
Wij helpen u graag verder. Bel 085 – 888 42 00 of mail info@thuisaanhuis.com